
„Misja Centrum Służby Życia” (ang. Life Centre Ministries) – ewangeliczna wspólnota religijna posiadająca swój jedyny zbór w Skoczowie przy ulicy Bielskiej. Wpisana została do rejestru Kościołów i związków wyznaniowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 12 grudnia 1990 roku w dziale A, pod nr 52.
Jesteśmy grupą ludzi, którzy doświadczyli spotkania ze zmartwychwstałym Jezusem. W Nim wypełnione są wszystkie obietnice odnośnie zbawienia człowieka. Dlatego wierzymy, że każdy człowiek może mieć osobistą relację z Bogiem i być częścią bożej rodziny. I jako rodzina, czyli kościół, razem chcemy pomagać i iść do tych, którzy są wokół nas. Chcemy to robić bo motywuje nas do tego Pismo Święte.
Struktura kościoła:
Głową Kościoła jest Jezus Chrystus. Ma On z każdym chrześcijaninem żywą i bezpośrednią relację. Według Pisma wszyscy chrześcijanie są dla siebie braćmi i siostrami, i wspólnie troszczą się o Kościół
„Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus.” (1 Tm 2:5)
Starsi to chrześcijanie, którzy ze względu na ich dojrzałość w wierze i posłuszeństwo cieszyli się szacunkiem wspólnot i troszczyli się o nie. W Nowym Testamencie są oni także nazywani biskupami oraz pasterzami Kościoła. Za czasów Apostolskich we wspólnotach wybierano grono starszych. Takie postępowanie było pewnego rodzaju zabezpieczeniem przeciwko fałszywym naukom. Jeśli jeden ze starszych zboczyłby z właściwej drogi, inni mogli go poprawić. Chroniło to też wspólnotę przed niebezpieczeństwem dominacji jednej osoby. Prowadzenie chrześcijańskiej wspólnoty przez grono starszych nie oznacza jednak, że decydują oni o wszystkim. Jezus uczy, że odpowiedzialność za najważniejsze decyzje powinien nieść cały Kościół.
„Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę, wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią.” (Dz 20:28)
Diakoni - po grecku słowo to znaczy: „sługa”, „pomocnik”, „posługujący”. Odgrywają oni kluczową rolę w życiu i kondycji kościoła. Biblia ukazuje służbę diakonów w sferze fizycznych oraz logistycznych potrzeb kościoła. Ich posługa ma umożliwiać starszym skoncentrowanie się na ich głównym powołaniu: nauczaniu i głoszeniu. Tak jak apostołowie zlecili administrowanie sprawami zboru siedmiu wybranych mężczyznom, podobnie starsi, aby móc skupić się na swojej służbie, mogą przekazywać część obowiązków diakonom. Każdy lokalny kościół może swobodnie określać zadania diakonów w zależności od poszczególnych potrzeb zgromadzenia. Współcześnie często nazywani są liderami, którzy mają pod swoją opieką daną służbę.
„Również diakoni mają być uczciwi, nie dwulicowi, nie nałogowi pijacy, nie chciwi brudnego zysku. Zachowujący tajemnicę wiary wraz z czystym sumieniem. Niech oni najpierw odbędą próbę, a potem, jeśli się okaże, że są nienaganni, niech przystąpią do pełnienia służby.” (1 Tm 3: 8-10)
nasi STARSI:

Maciej Drajerczak

Szymon Buchta

Andrzej Pilch
